Home page > Aktuality > Voják ze 141. zásobovacího praporu zvítězil ve fotografické soutěži

Voják ze 141. zásobovacího praporu zvítězil ve fotografické soutěži

S potěšením Vás informujeme, že letošní třetí ročník fotografické soutěže Vojenského fondu solidarity vyhrál voják ze 14. pluku logistické podpory. Absolutního vítěze soutěže, rotného Milan Hlavatého ze 141. zásobovacího praporu, ocenil v pondělí 9. listopadu 2020 náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata společně s předsedkyní výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou.

Letošním téma soutěže „Vojáci pomáhají“ mělo blíže představit, jaké úkoly plní vojáci, kteří se zapojili do boje proti pandemii koronaviru. Soutěžilo celkem 27 vojáků a občanských zaměstnanců resortu obrany s téměř stovkou snímků.  

Jak jsme již uvedli, vítězem soutěže je rotný Milan Hlavatý, druhé místo získala kapitánka Simona Mužátko ze 43. výsadkového pluku a třetí příčku obsadil praporčík Martin Kresta ze skupiny kybernetických sil a informačních operací. Všichni tři nejúspěšnější soutěžící obdrželi minci náčelníka Generálního štábu AČR a další ceny.

Vítězné fotografie se stanou základem pro výrobu nástěnného kalendáře Vojenského fondu solidarity na rok 2021, který bude prodáván za dobrovolný symbolický příspěvek. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na účet Vojenského fondu solidarity a poté vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci.

A jak vypadají vítězné fotografie? Na to si musíme ještě počkat. Slavnostní křest kalendáře se totiž z důvodu koronavirové pandemie bude konat až začátkem příštího roku.

Rotný Milan Hlavatý je jedním z nejčastějších přispěvatelů fotografií k příspěvkům, které prezentujeme na našich webových stránkách a facebooku 14. pluku logistické podpory. Jeho fotografie často přebírají i regionální média a další weby. Výtečně tak reprezentuje náš pluk, za což mu patří dík.

Dovolíme si však tuto příležitost využít také ještě k jednomu poděkování. To patří všem našim dalším nadšeným přispěvatelům a skvělým fotografům, kolegům z Pardubic, Klatov i Lipníku nad Bečvou. Děkujeme tedy nejen rtn. Milanu Hlavatému, ale také kpt. Tomáši Vyskotovi a nrtm. Robertu Skořepovi ze 14. plogp, čet. Zbyňku Machovi ze 142. propr, rtm. Radku Venglářovi a npor. Michalu Matyó ze 143. zaspr za to, že pravidelně obohacují naši fotogalerii krásnými fotkami.

Na závěr se také připojujeme ke gratulaci vítězi!

Autoři fotografií: praporčík Petr Dohnal (společná fotografie oceněných - převzato z webu www.army.cz) a rotný Milan Hlavatý

Fotogalerie

Nahoru