Home page > Aktuality > V tomto týdnu vojáci ze 141. zásobovacího praporu přepravovali munici i zdravotnické pomůcky

V tomto týdnu vojáci ze 141. zásobovacího praporu přepravovali munici i zdravotnické pomůcky

K nejčastěji plněným úkolům u logistiků patří přepravy. Ať už se jedná o přepravy osob, techniky nebo materiálu, vždy je nezbytné vše důkladně naplánovat, zorganizovat a koordinovat. Každá přeprava vyžaduje důkladnou příprav, což platí obzvlášť u přeprav munice a dalšího nebezpečného materiálu. V těchto případech je navíc nezbytné dodržet zákonem stanovená bezpečnostní opatření a normy. V tomto týdnu vojáci ze 141. zásobovacího praporu přepravovali munici. Jak vypadala příprava a nakládka materiálu pomocí kontejnerového nakladače KALMAR se můžete podívat ve fotogalerii.

Co možná ještě nevíte o kontejnerovém nakladači KALMAR:

  • pohotovostní hmotnost tohoto stroje je 68 500 kg,
  • je schopen manipulovat s kontejnery o hmotnosti 45 tun a stohovat po čtyřech, kontejnery o hmotnosti 42 tun pak po pěti,
  • druhou a třetí řadu kontejnerů pak může nastohovat kontejnery po pěti, respektive po čtyřech při hmotnosti 32, resp. 15 tun.

I když už se naši vojáci vrátili k plnění běžných úkolů a výcviku, přesto stále pomáhají všude tam, kde je třeba. Stále ještě rozvážejí zdravotnické pomůcky do nemocnic a na řadu dalších míst po celé České republice. Dnes například přepravili jednu takovou zásilku do třebíčské nemocnice.

Autor fotografií: rotný Milan Hlavatý, 141. záspr

Fotogalerie

Nahoru