Home page > Aktuality > STOČTYŘICETTROJKAŘI nezapomněli na dárcovství krve ani v době letních prázdnin

STOČTYŘICETTROJKAŘI nezapomněli na dárcovství krve ani v době letních prázdnin

Pravidelné čtvrtletní hromadné dárcovství pořádají vojáci 143. zásobovacího praporu již třetím rokem. Párkrát do roka uspořádají jednotky mezi sebou navzájem soutěž o nejvyšší počet odběrů, a to zejména v období velikonoc či vánoc. Letos proběhla i v období letních prázdnin. Mnoho vojáků ale daruje krev i mimo tyto praporem organizované odběry, a to podle svých možností a aktuálních služebních povinností. Na začátku letních měsíců se v tisku stále častěji objevovaly výzvy od řady nemocnic, které informovaly veřejnost o akutním nedostatku krve a krevních složek a vyzývaly k dárcovství krve. To byl impuls, za nímž u STOČTYŘICETTROJKAŘŮ následovalo vyhlášení soutěže.

„Abychom vojáky v době akutního nedostatku krve k dárcovství více motivovali, vyhlásili jsme soutěž Prázdninový dar 2021. V minulosti se nám tento krok vždy osvědčil. Jsem rád za každého prvodárce, jelikož díky nim se počet dárců krve a plazmy mezi vojáky našeho praporu neustále rozrůstá,“ sdělil velitel 143. zásobovacího praporu podplukovník Miroslav Havelka. 

Vítěznou se měla stát jednotka s nejvyšším počtem odběrů po dobu letních prázdnin. Jelikož je krev možné darovat jednou za tři až čtyři měsíce a plazmu každých čtrnáct dní, měli bezesporu výhodu dárci plazmy. Ti mohli po dobu soutěže podstoupit odběr vícekrát, a jejich jednotka tak měla větší šanci v soutěži uspět. Zveřejnění výsledků soutěže proběhlo minulý pátek na nástupu praporu, kde velitel praporu všem dárcům poděkoval. Jednotkou s nejvyšším počtem odběrů za dané období se stala velitelská rota. Celkově se do soutěže zapojilo neskutečných 57 dárců.

„Děkuji všem, kteří si našli v období letních prázdnin čas a darovali to nejcennější. Jsem pyšný na každého z vás,“ pronesl na závěr podplukovník Miroslav Havelka.

rtm. Mgr. Petra Nováková

Fotogalerie

Nahoru