Home page > Aktuality > Pomohli jsme vybudovat logistické zázemí pro americké vojáky

Pomohli jsme vybudovat logistické zázemí pro americké vojáky

Stanový tábor s kompletním logistickým zázemím pro americké jednotky, které se ve dnech 22. až 26. května přesouvali přes naše území na Slovensko, vybudovali v Rančířově vojáci 14. pluku logistické podpory ve spolupráci s praporem podpory nasaditelných sil z Rakovníku.

Polní základnu, která čítala 38 stanů s kapacitou 300 osob, vojáci postavili během dvou dnů. Americkým jednotkám připravili prostory pro odpočinek, stravování, sociální zázemí i zdravotnickou podporu. Součástí základny bylo technické zázemí pro dočerpání pohonných hmot a opravy techniky.

Na zabezpečení přesunu amerických jednotek se podíleli rovněž vojáci z klatovského 142. praporu oprav, kteří poskytli technické zázemí pro tankovací speciály a doprovodná vozidla US Army a zabezpečili ubytování pro 20 amerických vojáků v Dragounských kasárnách v Klatovech.

Cílovou destinací vojáků 2. jízdního pluku (2nd Cavalry Regiment) je Maďarsko. Zde je čeká mezinárodní cvičení Saber Guardian 2021, které je součástí aliančního cvičení NATO Defender Europe 2021.

Za fotografie děkujeme rtm. Štěpánu Petříkovi.

Fotogalerie

Nahoru