Home page > Aktuality > Po dlouhé době omezení kvůli koronaviru se vracíme k normálu

Po dlouhé době omezení kvůli koronaviru se vracíme k normálu

U nás na čtrnáctce se v posledních dnech opět vracíme k normálu. Především se intenzivně věnujeme tomu, co nás logistiky nejvíce "živí", a to jsou přepravy. Ty zvládáme zejména díky skvěle připraveným a vycvičeným řidičům. V Pardubicích a Lipníku nad Bečvou už opět probíhají odborné kurzy k získání řidičského oprávnění a v Klatovech naši vojáci absolvují zdokonalovací přípravu řidičů.

Věděli jste, že více než polovina služebních míst u 14. pluku logistické podpory je obsazena řidiči profesionály a současně je řada z těchto míst kombinována s další specializací? Proto věnujeme značnou pozornost organizaci kurzů k získání Osvědčení k řízení vozidel ozbrojených sil (tzv. OŘVOS), ale také zdokonalovací přípravě řidičů, ať už na běžných pozemních komunikacích, či výcviku řidičů v terénních podmínkách.

Kromě přípravy řidičů a dalších vojenských odborností jsme se v uplynulém týdnu také zahájili vševojskový výcvik jednotek. Naši vojáci ve všech posádkách postupně absolvují komplexní polní výcvik ve vojenských újezdech Hradiště v Doupovských horách a ve výcvikovém prostoru Březina.

V Pardubicích se v rámci speciální tělesné přípravy naši instruktoři z oddělení bojové přípravy zaměřili na výcvik ve vojenském lezení. Pro vojáky ze 141. zásobovacího praporu to vzali pěkně popořádku od začátku. Nováčci se nejprve seznámili se základy vojenského lezení na učebně a potom si vše vyzkoušeli v terénu. Pro zkušené a ostřílené příslušníky praporu to bylo především opakování znalostí a upevnění jednotlivých dovedností. Vojáci z ostatních jednotek praporu absolvovali také například spojovací a topografickou přípravu.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak se po dlouhé době různých omezení kvůli pandemii koronaviru, kdy naši vojáci především pomáhali v nemocnicích a zabezpečovali přepravy zdravotnického materiálu, opět vracíme k běžným činnostem a výcviku.

Fotogalerie

Nahoru