Home page > Aktuality > Navštívili jsme Komunitní centrum pro válečné veterány v Praze

Navštívili jsme Komunitní centrum pro válečné veterány v Praze

S vrchními praporčíky 14. pluku logistické podpory jsme v první polovině září navštívili Komunitní  centrum pro válečné veterány v Praze. Konal se zde den otevřených dveří a tak jsme měli možnost prožít velmi příjemné a poučné dopoledne s lidmi, kterým záleží na pomoci válečným veteránům a jejich rodinám. V jednom ze sloganů centra zní "JSME MÍSTO SETKÁVÁNÍ, PODPORY I ODPOČINKU" a my můžeme potvrdit, že už při vstupu do těchto míst na nás doslova dýchla pohoda a vlídnost. A totéž lze říci o zdejších pracovnících, kteří zde denně poskytují pomoc a podporu válečným veteránům a jejich rodinným příslušníkům.

Naši vrchní praporčíci se zde dozvěděli užitečné informace o činnosti centra a možnostech pomoci válečným veteránům, které dále předají vojákům na všech jednotkách 14. pluku logistické podpory v Pardubicích, Klatovech i Lipníku nad Bečvou.

Komunitní centra pro válečné veterány jsou zatím jen tři – Praha, Olomouc a Brno. Slouží nejen jako podpora válečným veteránům a jejich rodinám v těžkých životních situacích, ale i jako místo k setkání a odpočinku.

Pražské centrum úzce spolupracuje s ÚVN Praha (po konzultaci lze zařídit prvotní anonymní zdravotní vyšetření).

  • Nabízí právní pomoc prostřednictvím právní služby z civilního sektoru.
  • Poskytuje psychologickou podporu, sezení s odborníkem, který s Vámi probere Vaše starosti, problémy apod.
  • Nabízí finanční poradenství.
  • Zprostředkuje služby kaplana.
  • Umožňuje vzdělávání – pořádá nejrůznější kurzy, přednášky, workshopy a semináře.
  • Zprostředkuje adiktologické poradenství.
  • Umožňuje trávení volného času v prostorách KCVV k různému setkání apod.

Na KCVV se lze obrátit s jakýmkoli problémem, který Vás tíží a rádi byste ho řešili diskrétně, bez ohrožení Vaší kariéry v AČR. Komunitní centrum můžete navštívit bez předchozího objednání v otevírací době. Vždy je přítomný pracovník, který s Vámi probere Vaše záležitosti a dle charakteru problému s Vámi sjedná schůzku s odborníkem. Dále můžete KCVV kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím internetových stránek a rezervovat schůzku přímo s daným odborníkem. Více informací najdete zde: https://kcvv-praha.reservio.com/

Fotogalerie

Nahoru