Home page > Aktuality > Naši vojáci se podíleli na finálních úpravách ploch areálu kasáren v Pardubicích

Naši vojáci se podíleli na finálních úpravách ploch areálu kasáren v Pardubicích

Dalšího navazujícího výcviku ženijních odborností se v uplynulém týdnu zúčastnilo celkem 18 vojáků ze všech podřízených posádek 14. pluku logistické podpory. Své zkušenosti jim v průběhu celého týdne předávali také kolegové ze 152. ženijního praporu Bechyně. 

A protože byl tentokrát výcvik zaměřen výhradně na oblast tvorby, úpravy a údržby vojenských cest, vojáci toto téma využili k finálním terénním úpravám areálu pardubických kasáren. Výrazně tak během týdne přispěli k celkové revitalizaci areálu kasáren. 

„Vojáci navázali na předchozí výcvik, který absolvovali v měsíci červnu. Tentokrát řešili především terénní úpravy odstavných ploch, pokládku železobetonových panelů, vyřezávání dřevin, úklid a údržbu silnic. Všichni zúčastnění plnili úkoly výcviku iniciativně a s nasazením. Podařilo se upravit a zpřístupnit poměrně velkou část několika ploch v areálu kasáren, které nemohly být dosud využívány, “ hodnotí průběh výcviku jeho velitel, nadporučík Ivoš Macháček z oddělení bojové přípravy 14.plogp. 

Autor fotografií: nrtm. Jaroslav Němec

Fotogalerie

Nahoru