Home page > Aktuality > Logistici se zúčastnili akce Zpátky do školy a oslav 20. výročí Pardubického kraje

Logistici se zúčastnili akce Zpátky do školy a oslav 20. výročí Pardubického kraje

Po delší odmlce se v pátek 4. září 2020 pardubičtí logistici opět účastnili prezentace Armády České republiky na veřejnosti. Tentokrát se prezentovali hned na dvou akcích, a to přímo v Pardubicích. Ta první, s názvem „Zpátky do školy“, se konala v pátek už od dopoledních hodin v centru Pardubic. Na zábavně - vzdělávací akci, která byla organizována především pro žáky mateřských, základních a středních škol, se podílely všechny složky Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje, společně s Městskou policií Pardubice, armádou a vojenskou policií. Vojáci z velitelské roty 14. pluku logistické podpory si pro děti připravili nejen ukázky vojenské přepravní techniky, ale především vědomostní soutěž o zajímavé ceny.  

Druhou akcí, která se konala na Perštýnském a Komenského náměstí s podtitulem „Letní festival, který má šťávu“, byly oslavy 20. výročí vzniku Pardubického kraje. Vedle příslušníků Armády České republiky se zde prezentovali také zástupci Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje, Univerzity Pardubice a některých středních škol. Návštěvníci zde mohli opět vidět například vojenské Tatry T-815, spojovací prostředky, ale také ukázky ručních zbraní. Velké i malé diváky asi nejvíce zaujaly ukázky instruktorů boje z blízka z čet ochrany 141. zásobovacího praporu, které se zaujetím sledovali a pokaždé odměnili velkým potleskem.

Na obou akcích byl pro zájemce o službu v Ozbrojených silách České republiky a Aktivní záloze připraven také stánek Rekrutačního pracoviště Pardubice a Krajského vojenského velitelství Pardubice.

Fotogalerie

Nahoru