Home page > Aktuality > Logistici běželi na Helfštýn podpořit Vojenský fond solidarity

Logistici běželi na Helfštýn podpořit Vojenský fond solidarity

Vojáci ze 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou se zapojili do celoarmádní charitativní akce "BĚH PRO VÁLEČNÉ VETERÁNY“ a podpořili tak Vojenský fond solidarity.

Více než dvě desítky útvarů a zařízení rezortu Ministerstva obrany se zapojily do projektu „Běh pro válečné veterány“. Podle původního plánu měl každý útvar Armády České republiky přidělený vlastní úsek dlouhý 100 km na trase podél státních hranic. Druhý ročník celoarmádní charitativní akce byl opět vzhledem k trvající epidemické situaci změněn na běh v domovských posádkách a blízkém okolí.

Lipničtí logistici si proto vybrali za svůj běžecký cíl symbol zdejší kultury, kterým je hrad Helfštýn. Květnový čtvrtek třináctého a následující den čtrnáctého se na praporu nesl ve sportovním duchu. Běžecký štafetový tým 67 dobrovolných běžců, rozdělený do 10 družstev, čekala trasa z Dukelských kasáren na hrad Helfštýn a zpět. Celková délka trasy byla 10,704 km. Zdolat navíc museli i převýšení 379 m n.m. Jelikož někteří vojáci ze STOČTYŘICETTROJKY běželi trasu opakovaně, přesáhl počet uběhnutých kilometrů neskutečných 813,5 kilometrů.

Příslušníci praporu měli možnost akci podpořit finančně. Zakoupením náramku, zhotoveného k původně plánovanému běhu okolo republiky, vojáci dobrovolně přispěli do Vojenského fondu solidarity částkou 5.500 Kč. Projekt podpořila v letošním roce i společnost ČEZ. Prostřednictvím aplikace „Pomáhej pohybem“ věnuje za uběhnuté kilometry v rámci této akce pro Vojenský fond solidarity částku 100.000,- Kč.

 „Jsem na příslušníky našeho praporu skutečně hrdý. Nejen, že se počet dobrovolných běžců rok od roku navyšuje. Předpokládám, že si vojáci uvědomují důležitost této akce, při níž mohou sportem pomoci kolegům, kteří se z různých důvodů ocitli v těžké životní situaci. Obdivuhodné bylo nadšení těch, kteří se po doběhnutí z hradu Helfštýn rozhodli běžet celou trasu znovu. Přestože byla jednotlivá družstva výkonnostně různorodá, vzájemně se podporovali. Potěšilo mne, že se projevila týmovost našeho ducha před soutěživostí jednotlivců,“ řekl po ukončení akce vrchní praporčík 143. zásobovacího praporu, praporčík Michal Pavlica. Následně dodal: „Rád bych poděkoval nejen běžcům, ale i těm, kteří se do akce zapojili finančně zakoupením náramku. Velké díky patří i organizátorům této akce.“

autor: rtm. Mgr. Petra Nováková

Fotogalerie

Nahoru