Home page > Aktuality > Intenzivní vojenský výcvik, zdokonalovací výcvik řidičů a vojenské lezení na Vysočině - to je bilance posledních srpnových dní u logistiků

Intenzivní vojenský výcvik, zdokonalovací výcvik řidičů a vojenské lezení na Vysočině - to je bilance posledních srpnových dní u logistiků

Konec srpna proběhl u logistiků v Pardubicích, Lipníku nad Bečvou i Klatovech především ve znamení výcviku. Ať už to byl intenzivní vojenský výcvik, který absolvovali vojáci ze 141. zásobovacího praporu ve Vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách nebo zdokonalovací výcvik řidičů u 143. zásobovacího praporu. Profesionální řidiči se koncem prázdnin zúčastnili zdokonalovacího výcviku, jehož součástí byla i jízda s ochrannou maskou (OM - 90) a to ve složitém terénu na posádkovém cvičišti Bečva.

Naši dílenští specialisté z klatovského praporu oprav už několik týdnů provádí údržbu, opravy a revize BVP-2 (bojové vozidlo pěchoty). Prvních 6 kusů této techniky přepravili do Klatov v průběhu července a do konce roku jejich rukami takto projde celkem 15 kusů BVP-2. Klatovští vojáci se také 21. srpna společně se zástupci Města Klatovy a složek IZS zúčastnili pietního aktu u příležitosti připomenutí vpádu vojsk zemí Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. 

Instruktoři vojenského lezení ze všech posádek logistického pluku pro změnu poslední dva srpnové týdny zdokonalovali své dovednosti v okolí Devíti skal na Vysočině.

O fotografie a reportáže z výcviku a dalších událostí jsme se s Vámi průběžně podělili na našem facebooku https://www.facebook.com/14plogp. Nyní se i na těchto stránkách můžete podívat na výběr těch nejzajímavějších.

Fotografie a zajímavosti z pietního aktu na náměstí v Klatovech najdete také na https://www.facebook.com/klatovymesto.

Fotogalerie

Nahoru