Home page > Aktuality > Během v nápaditých tričkách podpořili vojáci z Klatov fond solidarity

Během v nápaditých tričkách podpořili vojáci z Klatov fond solidarity

Do celoarmádního charitativního běhu pro válečné veterány okolo republiky se zapojili také vojáci z klatovského 142. praporu oprav. Vojáci běhali po celých 14 dní a celkem uběhli 810,89 kilometrů.

Běhali individuálně i skupinově. Dopoledne 12. května z Dragounských kasáren vyběhla skupina sedmačtyřicet vojáků v čele se velitelem praporu podplukovníkem Michalem Kadášem a vrchním praporčíkem Víťou Holubem. Všichni společně se do toho vrhli s úsměvem a v nápaditých tričkách, která si pro tento běh nechali vyrobit.

Za každé jedno tričko přispěli vojáci do Vojenského fondu solidarity stokorunou na podporu válečných veteránů. Společně tak přispěli do fondu krásnou částkou 8100 Kč.

„Běh byl odstartován v 8.05 hodin 8. května 2021, v den, kdy si připomínáme 76. výročí ukončení druhé světové války a potrvá až do 25. května. Původní záměrem organizátorů byl symbolický běh po českých hranicích s cílem uběhnout štafetově 1800 kilometrů. Náš 142. prapor oprav měl vyčleněný úsek Rybník – Srní, který má délku cca 105 kilometrů. Bohužel, kvůli pandemii Covid-19, tento běh nemohl proběhnout a proto vojáci běželi jako vloni, na svém útvaru a v jeho blízkém okolí,“ uvedl vrchní praporčík 142. praporu oprav Vít Holub.

kpt. Helena Řebíčková, rtm. Petra Mühlbacherová

Za fotografie děkujeme čet. Zbyňku M. a rotnému Zdeňku K. 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru